Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011

ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ-ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 74-70

Κακή εμφάνιση ,στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, πραγματοποίησε η ομάδα του Λυγουριού η οποία παρ'ολα αυτά κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη έναντι της ομάδας του Δρεπάνου.Η ομάδα μας δεν είχε καθαρό μυαλό στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ,όμως έχοντας ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.
   Η ομάδα του Δρεπάνου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και εκμεταλλευόμενη τα κενά στην άμυνα μας,πέτυχε αρκετούς εύκολους πόντους και έκλεισε τούς χώρους που προσπαθούσαν να βρούν οι παίκτες μας.H ομάδα μας κατάφερε να πετύχει κάποιους πόντους και να διατηρηθεί κοντά στο σκόρ.Στο τέλος της πρώτης περιόδου το σκόρ ήταν 18-20 υπέρ της ομάδας του Δρεπάνου.
   Στην δεύτερη περίοδο η εικόνα της ομάδας μας άλλαξε πρός το καλύτερο.Αρκετά από τα αμυντικά μας κενά καλύφθηκαν ενώ παράλληλα άλλαξε και η επιθετική συμπεριφορά της ομάδας μας.Πετύχαμε αρκετούς πόντους από αιφνιδιασμούς και απο σούτ δύο πόντων.Παρ'όλα'αυτά η ομάδα του Δρεπάνου κατάφερε να διατηρήσει την διαφορά σε χαμηλά επίπεδα πετυχαίνοντας αρκετούς εύκολους πόντους από αιφνιδιασμούς και επιθετικά ριμπάουντ.Στο τέλος του ημιχρόνου το σκόρ ήταν 43-34 υπέρ μας.
       Στην τρίτη περίοδο η ομάδα μας συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό.Η ομάδα του Δρεπάνου συνέχισε να μαζέυει αρκετα επιθετικά και αμυντικά ριμπάουντ με αποτέλεσμα να πετύχει αρκετούς εύκολους πόντους.Η ομάδα του Λυγουριού βελτίωσε και άλλο την απόδοσή της και διατήρησε την διαφορά υπέρ της.Έβγαλε αρκετούς σωστούς αιφνιδιασμούς και με σοβαρότητα αντιμετώπισε αρκετές από τίς επιθέσεις των αντιπάλων.Το σκόρ της περιόδου ήταν 59-51.
       Στην τέταρτη περίοδο η απόδοση των παικτών μας άρχισε να πέφτει και έτσι οι αντίπαλοι άρχισαν να ρίχνουν τη διαφορά ώσπου ισοφάρισαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα.Το παιχνίδι άρχιζε να εξελίσσεται σε θρίλερ μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα του παιχνιδιού όπου η ομάδα μας κέρδισε καθαρό φάουλ πάνω σε προσπάθεια σουτ τριών πόντων.Ο Σκοτώρης ήταν εύστοχος και στις τρείς βολές διαμορφώνοντας το τελικό 74-70.
    Φοβερή εμφάνιση από τον Τάσο Δενεσάκη ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας μας με 28 πόντους.